EHYS YENİ KURS VE ÖĞRENCİ GİRİŞİ

Kuran Kursları EHYS Sistemine Giriş İşlemleri ve Öğrenci Kayıtları

Sisteme giriş yapıp şifre edinebilmek için öncelikle kullanılabilir bir e mail adresinizin bulunması gerekmektedir. Diyanet işleri Başkanlığı Eğitim hizmetleri Yönetim Sistemi adresi kullanılarak ehys şifresi alınabilmektedir.

NOT: Öğrenci kayıtlarının tamamı Cuma günü öğleden sonraya kadar girilip onay verilebilecektir.Onay verilditen sonra öğrenci girişi yapılamamaktadır. Dikkat edelim. 

http://ehys.diyanet.gov.tr/

Yeni Kurs Tanımlama

Sisteme giriş yapıldıktan sonra üst sol köşede bulunan sekmeden Kurs Türlerinden "İhtiyaç Odaklı" olan seçilir

2. dönem Kurs eklemek için "Yeni Kurs Tanımlama" seçilir

Ek ders açmayanlar  "Temel Öğrenim" seçili olmalıdır

 

Kursun Şubesi ve Ders programı alternatifi Seçilir

 

Haftalık ders saatleri seçilir

 

 

Açılan ekranda sağ tarafta bulunan Kursiyer işlem butonuna tıklanır.

 

Gelen ekranda TC kimlik no satırına öğrencinin TC kimlik nosu yazılarak kursiyer kuru seçilip ekle butonuna tıklanır. Sistem yoğunluğundan dolayı bu işlemin gerçekleşmesinde sorun yaşanabilir. Tekrar tekrar denemek gerekebilir.

 

Ekle butonuna tıkladıktan sonra yukarıda görüldüğü gibi TC numarası sistemde kayıtlı değildir gibi bir uyarı gelecektir. Bu ekranda tamam butonuna tıkladıktan sonra sol üst köşede yeni öğrencibutonuna tıklayarak kayıt işlemine devam ediliir.

 

Yeni Öğrenci butonuna tıklandıktan sonra açılan ekranda üst tarafta buluna TC Kimlik No satırına Öğrenci TC kimlik no yazılarak sorgula butonu tıklanıp Öğrenim durumu da işaretlenerek kaydet butonuna tıklanır.

Kaydet Butonuna tıklandıktan sonra yukarıdaki ekranda öğrenci başarılı bir şekilde kaydedildi ekranının çıkmasıyla işlem gerçekleşmiş olmaktadır. Tekrar öğrenci kaydetmek için aynı yolu tekrar kullanmak gerekmektedir.